Sprzedam - działka / Dąbrowa Zielona (Inne)


Zdjęcia obiektu

Poniżej zdjęcia obiektu dla oferty.
Kliknij na miniaturę, aby zobaczyć zdjęcie w pełnych rozmiarach.

Lokalizacja obiektu

 Typ nieruchomości › działka
 Miasto › Dąbrowa Zielona
 Gmina/Dzielnica › Inne

Informacje o obiekcie

 Powierzchnia › 8200 m2
 Cena › 70000.00 zł
 Cena za m²: 8,54 zł

Pozostałe informacje o obiekcie

 Opis: Proponuję na sprzedaż atrakcyjną działkę pod budowę domu, zlokalizowaną w miejscowości Soborzyce, gm. Dąbrowa Zielona, pow. częstochowski, woj. śląskie.

To doskonałe miejsce dla osób poszukujących spokojnego miejsca pod budowę domu.
Dodatkowym atutem jest rewelacyjna cena - tylko 8,50zł za metr kwadratowy działki położonej na obszarze ekologicznej gminy Dąbrowa Zielona!

Nieruchomość zlokalizowana w pięknych i malowniczych terenach Jury Krakowsko - Częstochowskiej.
W pobliżu luźna zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Miłośnicy przyrody znajdą w okolicy wiele miejsc sprzyjających wypoczynkowi na świeżym i czystym powietrzu.

Powierzchnia działki: 8200 m2
Nr ew. działki 154, obręb Soborzyce
Działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Do odległości 50m od drogi przeznaczenie działki to zabudowa mieszkaniowa i usługowa (MN,U) - 1250m2, pozostała część to tereny rolnicze (1R).

Kształt: trapez
Wymiary:
Szerokość: około 25 m
Głębokość: około 460 m

Media: woda w drodze, prąd w drodze

Odległości:
Dąbrowa Zielona - około 7 km
Koniecpol - około 13 km
Częstochowa - około 45 km
Katowice - około 93 km

Soborzyce to spokojna wieś, położona w gminie Dąbrowa Zielona. Gmina Dąbrowa Zielona położona jest na Wyżynie Środkowomałopolskiej w obrębie Niecki Włoszczowskiej w północno-wschodniej części województwo śląskiego, w powiecie ziemskim częstochowskim. Obszar gminy obejmuje 100,33 km2 i liczy 4056 mieszkańców. Na terenie gminy działa 14 sołectw: Borowce, Dąbek, Cielętniki, Cudków, Dąbrowa Zielona, Nowa Wieś, Olbrachcice, Raczkowice, Raczkowice-Kolonia, Lipie, Soborzyce, Święta Anna, Ulesie, Zaleszczyny; 2 szkoły podstawowe, 1 gimnazjum, Publiczne Przedszkole z 2 oddziałami, Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna, 9 jednostek OSP, 2 stowarzyszenia, 3 kluby sportowe.
Gmina Dąbrowa Zielona jest gminą typowo rolniczą. Znaczną część obszaru zajmują użytki rolne (62%) i lasy (31%). To zdecydowanie gmina ekologiczna. Nie hałasują tu i nie dymią wielkie zakłady przemysłowe, więc powietrze jest czyste, a ziemia i woda nie są skażone odpadami chemicznymi. Zielona roślinność jest ostoją ślimaka winniczka, który jest swoistym symbolem czystości środowiska naturalnego. Przez teren gminy przepływają dwie rzeczki: „ Wiercica” i „ Wierciczka” ( Kanał Lodowy).
Na terenie Soborzyc licznie występują skały wapienne, bogate w skamieniałe okazy jurajskiej fauny. Pierwsza wzmianka o wsi pojawiła się w roku 1249 w dokumencie Kazimierza ks. łęczyckiego i sieradzkiego w brzmieniu - Szeborych, tj. Soborzyce. Nazwa ta przechodziła liczne przeobrażenia.
Soborzyce położone są na terenie zasiedlonym już we wczesnym średniowieczu. Dowodem na to są liczne znaleziska archeologiczne. Wieś została wymieniona w roku 1248 jako posiadłość cystersów z klasztoru w Jędrzejowie. Ówczesna wieś leżała na dzisiejszych polach, w stronę Koniecpola. Były tu liczne stawy i młyn wodny, po których ślady są widoczne do dziś. Na terenie wsi istniał dwór, a także drewniany kościół z XIII w. Kościół przetrwał prawdopodobnie do XVIII, do wybudowania w roku 1738 nowego także drewnianego kościoła. Spłonął on 7 października 1959 roku, a na jego miejscu został wybudowany obiekt murowany.

Oferta wysłana z systemu BCK Galactica Mieszko.my
 Symbol oferty: GAS-GS-1806

Agent

 
 • Agnieszka Gasińska, tel.34 366 77 77, 609 738 335, email:gasinska.agnieszka@gmail.com

 • Dane kontaktowe

  Poniżej znajdują się dane umożliwiające kontakt z osobą oferującą nieruchomość.

   Wyślij wiadomość ›
   Kod ›
  d41d8c
   Przepisz kod ›
   Twój e-mail ›

  Wyświetleń oferty: 9
  
  Regulamin | O nas | Polityka prywatności
  Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.